Související zápasy

Handball Jablonec

Vítězné loučení s azylem v Železném Brodě a herní posun nejmladších kategorií

O víkendu A-tým a mladší dorost odehráli poslední domácí utkání v podzimní části. Mužský B-tým hostil zkušeného soupeře z Jičína. Starší žáci bojovali o kvalifikaci do žákovské ligy a naši nejmenší odehráli turnaj v Liberci.

Vyjádření trenéra A-týmu Františka Dědečka:
Těžký zápas se zkušenou Slavii jsme zvládli, ze začátku bylo utkání vyrovnané, ve druhém poločase se zlepšila obrana i náš brankář a díky lepší fyzičce jsme v posledních 10 minutách zaslouženě rozhodli utkání.

Vyjádření trenéra B-týmu Františka Dědečka:
Jablonecké béčko nastoupilo ve velmi mladé sestavě a byla to velká škola pro naše mladíky, tady slavila zkušenost Jičínských, kteří zaslouženě vyhráli.

Vyjádření trenéra Ml. dorostu Petra Preislera:
Splnili jsme roli favorita. Celkově naše hra probíhala systémem obrana-trhák. Mrzet nás může jen občasná nízká koncentrace v obraně a lajdácké zakončování v útoku. Na hřiště se dostali všichni, což při účasti 7 hráčů, ani jinak nešlo.

Vyjádření trenéra St. žáků Standy Svobody:
Starší žáci do letošní Žákovské ligy nepostoupili

v sobotu 25.11. se v Kutné Hoře konal kvalifikační turnaj starších žáků do Žákovské ligy.
Jablonečtí jej díky marodce a jiným záležitostem absolvovali s v deseti hráčích s těmito výsledky.
V prvním zápase, vcelku snadno, zvítězili s družstvem Kobylis 26:6. Ve druhém utkání narazili
na vyspělé borce ze Sokolu Šťáhlavy. Bohužel zbytečná bázeň a respekt z většího soupeře v prvních deseti minutách zavinily pětibrankovou ztrátu, kterou se po domluvě v oddechovém času a následnému zlepšení útočné hry, již nepodařilo stáhnout. Konečný výsledek 17:22 znamenal velké komplikace pro postupové šance jabloneckých.
Ve třetím a klíčovém zápase prohráli mladíci s favorizovaným Jičínem i díky únavě a nemožnosti střídat 24:10. V posledním zápase s domácími Sparťany se však jablonečtí „hryzli“ a ve velkém dramatu a v posledních vteřinách otočili výsledek a zvítězili 11:10 a skončili tak na celkovém třetím nepostupovém místě.

Hodnocení vedoucího družstva J. Noska st.:
„Celkově musíme pochválit všechny kluky za velkou bojovnost a přístup. Díky neúčasti klíčových hráčů dostali šanci mladíci z lavičky, kteří odvedli skvělou práci. Pochvala pak patří zejména tahounům družstva Adamovi Černému a Pepovi Noskovi, jež odtahali celý turnaj prakticky bez střídání. V obraně je třeba vyzdvihnout Dominika Dobruského, který nejenže diriguje obranu, ale přispěl i velkou porcí branek v útoku. A velkou radost nám udělal Matěj Kopka, který se konečně mění z hodného chlapce na „zlého muže“ obrany a svou bojovností jde příkladem ostatním.“

Vyjádření trenéra minižáků/přípravky Davida Kudrhalta:
V Sobotu vyrazila přípravka s minižáky do nedalekého Liberce. Přípravka poměřila síly jen s domácím Libercem a Jičínem, zatímco minižáci hráli ještě s Náchodem a Českou Lípou. Velice mile nás překvapila přípravka, kde se již daří přenést věci z tréninku do zápasů, jako jsou 3 kroky a pohyb bez míče. Minižáci se také trénink od tréninku zlepšují, ale stále to není ono. Nejslabší část turnaje byl pro nás nový herní systém 5 + 1. V tomto směru musíme na spoustě věcí zapracovat a zlepšit se v nich. Doufejme, že již zlepšené výkony potvrdíme 3. 12. na turnaji v České Lípě.