Související zápasy

Handball Jablonec

Úspěšný turnaj mladších žáků a těsná prohra A-týmu

Házenkářský týden začal netradičně již ve středu, kdy mladší dorost vkročil do střetnutí s rezervou Jičína. Muži se pak v sobotu v Brodě postavili, tváří v tvář náročnému klání s týmem Mostu. Mladší žáci bojovali o body v sobotním turnaji ve Dvoře Králové, kde jim chyběl jen kousek k celkovému ovládnutí turnaje. Minižáci a přípravka zářili v domácích utkáních v neděli v Železném Brodě.

Vyjádření trenéra A-týmu Františka Dědečka:
Zápas byl vyrovnaný po celou dobu, my jsme měli během utkání několik šancí, jak získat rozhodující náskok, bohužel se nám to nepovedlo, soupeř z Mostu byl herně chytřejší a sehranější, my se snažíme při absenci tří klíčových hráčů hledat jejich náhrady a je to úkol pro naše mladé, rozdíl mezi dorostem a mužským handballem je velký, proto musíme být trpělivý a pracovat dále.

Vyjádření trenéra Ml. dorostu Vládi Šatavy:
Netradičně ve středu večer jsme odehráli domácí utkání proti Jičínu B.  Bohužel nám utekl hned začátek utkání a první branku jsme vstřelili až v deváté minutě, ale to byl stav již 0:6 Tento bodový rozdíl se držel prakticky celý první poločas, kdy nám vůbec nefungovala obrana a naši hráči jako by na hřišti myšlenkami vůbec nebyli. O poločasové přestávce jsme si nějaké věci vyříkali a do druhé části nastoupili více koncentrovaní. Obrana se zlepšila, ale nedokázali jsme ji podpořit kvalitním útokem a v momentech, kdy jsme měli vzadu navrch, začít stahovat náskok soupeře. Může nás tak těšit, že jsme alespoň vyhráli druhý poločas. Škoda, tento soupeř byl hratelný.

Vyjádření trenéra Ml. žáků Martina Tyla:

2. Turnaj mladších žáků se konal ve Dvoře Králové. Na tento turnaj jsme odjeli bez Pavlíka Dostála, tím pádem bylo místo i pro mladší kluky z mini žáků.

1. Utkání proti Náchodu výhra 12:9. Náchod tentokrát nastoupil v sestavě bez svých největších opor, kvůli souběhů dvou turnajů v jeden den. O poločase jsme vedli už 8:3, takže byl prostor na střídání a do hry se průběžně zapojila všechna děcka.

2. Utkání proti České Lípě výhra 16:8. Podobný průběh jako proti Náchodu, do poločasu jsme vedli už 11:0. Na druhý poločas v brance Hynek Rybák a náš brankář Honza Kudrhalt šel do pole na spojku, starší kluky jsme nechali sedět na střídačce. První gól za MLŽ zaznamenal ze sedmi metrového hodu Lukáš Chyba.

3. Utkání proti domácímu Dvoru Králové výhra 18:3. Před utkáním jsme dečkám kladli na srdce, že žádného soupeře nesmí podceňovat, aby se neopakovala situace z minulého týdne, kdy jsme se prali s Dvorem Králové o vítězství až do konce utkání. Jsme rádi, že si to děcka vzaly k srdci a utkání odmakaly až do konce.

4. Poslední utkání prohra proti Jičínu 15:10. V tomto utkání byla na dětech vidět už únava. Utkání jsme odehráli bez velkého střídání, jelikož náš tým zatím nemá tolik hráčů, kteří by mohli v klidu zastoupit ostatní, jako má například Jičín. V utkání jsme v prvním poločase ještě drželi krok, ale postupně docházela síla. Ve druhém poločase jsme začali kupit technické chyby a soupeř nám ve skóre odskočil větším rozdílem.

Celkově turnaj hodnotíme jako úspěšný, 3 vítězství a 1 prohra, víme, na co se ještě máme soustředit na trénincích. Musíme pochválit nováčky a mini žáky, kteří se pomalinku seznamují s velkým handballem a postupně ze sebe setřásávají strach a stres, určitě to do budoucna bude jenom lepší. Již v sobotu 21. 10. hrajeme další turnaj, tentokrát v Jičíně.

Sestava a branky :
Filip Tyl 15, Hynek Rybák 14, Martin Nešpor 11, Jan Kuba 10, Jakub Žemlička 4, Lukáš Dostál 1, Jan Kudrhalt 1, Eliška Plecitá, Matyáš Lukeš, Petr Schwarz, Matěj Dvořák, Jan Schwarz, Jan Mach.

Vyjádření trenéra MINI/přípravky Davida Kudrhalta:

V neděli jsme pořádali domácí turnaj pro Mini a přípravku. Jak je již zvykem, turnaj se odehrál v Železném Brodě v Sokolovně.

PŘÍPRAVKA: Naši nejmenší mě velice mile překvapily. Herní výkon se každým turnajem zlepšuje, což mě velice těší. Stále je ale spoustu věcí, co musíme zlepšit. Jde především o obranu a přihrávky, to nám dělá největší problém. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Honzíka Kordače, který hrál výborně a vidím v něm veliký potenciál. Samozřejmě nesmím zapomenout na nováčky, kteří se rychle přizpůsobili hře a hned se zapojili a dali i spoustu gólů.

MINI: Podařilo se nám začít hrát rychlejší házenou a děti začínají plnit úkoly, co po nich chceme, nicméně jako u přípravky nás brzdí obrana a špatné přihrávky. Působivý výkon podal Nikolas Dujava a překvapil mě David Pešta. Oba borci zahráli skvělý turnaj. Pro nováčky je tahle kategorie těžší, ale jsou to dobré zkušenosti, na kterých můžeme stavět a vylepšovat jejich výkony.

Celkově se turnaj velice vydařil a věřím, že jak děti, tak rodiče si turnaj užili. Velké poděkování patří našim rodičům, hlavně maminkám, které obstaraly lahodné dobroty do našeho bufetu a podporovaly děti během zápasů.