Související zápasy

Handball Jablonec

Rozsáhlá marodka A-týmu zkomplikovala sobotní výjezd do Náchoda

V dalším kole se Handball Jablonec přesunul do Náchoda. Už od rána o vítězství bojovali minižáci, po obědě utkání odehrál dorost a k večeru muži chtěli vyhrát nad lídrem ligy. V Liberci se konal desetiboj, kterého se zúčastnili mladší žáci.

Vyjádření trenéra A-týmu Františka Dědečka:
Náchod vede celou soutěž a zaslouženě se blíží návratu zpět do 1.ligy, pokud jsme chtěli potrápit domácí, museli bychom nastoupit komplet, bohužel zdravotní problémy nedovolily účast našich 4 klíčových hráčů a na naší hře to bylo znát, výsledek 30:16 odpovídá, na druhou stranu naši mladíci dostali šanci se ukázat a poznali, kde je potřeba se zlepšit, tak třeba za 14 dní doma proti soupeři z Loun.

Vyjádření trenéra Ml. dorostu Vládi Šatavy:
V neděli dorost vyrazil po dvoutýdenní pauze na utkání do Náchodu. Nástup do zápasu jsme měli skvělý a dařilo se nám jak v útoku, tak v obraně. Postupně jsme si vybudovali až pětibrankový náskok. Bohužel po time-outu soupeře, v polovině prvního poločasu, náchodští zpřesnili a přitvrdili hru a začali se nám dotahovat - poločas vyhráli o dvě branky. Začátek druhého poločasu jsme totálně nechytili a během deseti minut, i vinou třech vyloučení, jsme byli rázem mínus osm a přišla nám už známá hlava dolu a konec zápasu. Stihli jsme ještě dostat červenou kartu za dětské chyby a frustraci, zranit si dvě rozehrávky a dohrávat bez možnosti střídání. Výsledek o dvanáct je z pohledu prvního poločasu, který hodnotím jako velmi povedený, krutý, ale když naše nejlepší spojka nebude střílet, tak to o moc lepší bohužel nebude.

Vyjádření trenéra Ml. žáků Martina Tyla:
Házenkářský desetiboj

Tým mladších žáků se zúčastnil v Liberci Házenkářského desetiboje.

Kromě našeho týmu se Házenkářského desetiboje účastnili Lovosice , Kobylisy Praha a domácí Liberec.

Náš tým postrádal 4 děti kteří mají úraz a nebo jsou nemocný, navíc v bráně chytal Pavel Dostál z důvodu nedávného zraněni na noze a proto nemohl nastoupit v plné síle v poli. Naopak v poli jsme zkoušeli Honzu Kudrhalta ,který na trénincích předvádí dobrý pohyb a chtěli jsme vidět jak na tom bude i při zápase. Tým byl doplněn ještě jedním mini žákem a zároveň si odbili svoji premiéru i dva nováčci.

Systém je nastaven tak ,že se započítávají vždy výsledky 10 nejlepších hráčů z týmu. Nás bylo celkem 12. První disciplína byla běh na 2x20m kde naši kluci si vedli celkem dobře. Skok z místa snožmo se taky klukům povedl. V ostatních disciplínách jako je hod do dálky, rychlost střelby a nebo překážková dráha, jsme už trochu zaostávali a to hlavně z důvodu menších fyzických propozic našich kluků, možná to bylo i proto ,že náš tým byl složen hlavně z tzv. prvoročáků.

Součástí Házenkářského desetiboje byl i turnaj každý s každým, který doplňoval jednotlivé disciplíny. Utkání mělo vždy tři části, nejdříve se hrálo 1x10 minut s nařízeným systémem osobní obrany, potom se přešlo na disciplínu (shootout), trháku přes celé hřiště a na závěr zápas na 1x 20 min. Do toho se ještě počítala aktivita jednotlivých hráčů.

Pro náš tým byli utkání poměrně dost náročné, hráli jsme proti fyzicky vyspělejším týmům. V systému osobní obrany jsme však všechny soupeře potrápili. Na trháky jsme nejvíce potrápili Lovosice, kde nás porazili až v závěru celé série. V “klasických“ utkáních jsme dokázali hrát vyrovnanou hru pouze s Libercem a chvíli i s týmem Kobylis. Na utkání s Lovosicemi, které bylo pro nás poslední, nebylo už dostatek sil.

Házenkářský desetiboj hodnotíme kladně, pro nás jako trenéry je důležité ,že když porovnáme výsledky z Házenkářského desetiboje které se konalo před dvěma měsíci, vidíme zlepšeni téměř u všech našich dětí.

Vyjádření trenéra minižáků Jana Svobody:
Poprvé v tomto roce minižáci odehráli "velkou házenou" (6+1). Od posledně bylo vidět značné zlepšení, avšak proti týmům, které trénují velkou házenou pravidelně, nemáme šanci. Odehráli jsme 4 utkání a to proti Náchodu, Liberci, Dvoru a Kolínu. Výhra byla pouze proti Kolínu, kde se děti teprve zaučují. Vyrovnaný zápas jsme odehráli s Libercem, ale ztráceli jsme v obraně, takže nakonec jsme nedokázali udržet tempo. Jedeme dál, nabíráme další zkušenosti a příště jim ukážeme jak se hraje Jablonecká házená!