Související zápasy

Handball Jablonec

Poslední venkovní zápas A-týmu

21. kolo mužské ligy zavedlo A-tým do Prahy. Utkali se proti zkušených hráčům ze Slavie. Mladší dorost vybojoval body v Chomutově. Starším žákům se dařilo v domácím prostředí a z Brodu si odvezli 5 bodů. Mladší žáci bojovali o body v České Lípě.

Hodnocení zápasu A-týmu očima Martina Jakla:
O výhru jsme se bohužel připravili sami vlastními technickými chybami a nepřesností v rychlých přechodech, kterými jsme chtěli starší a zkušenější tým přehrát. Slavia je doma silná a nám se i přes bojovnost všech hráčů nedařilo skóré utkání otočit na naší stranu. O nadcházejícím víkendu nás čeká doma poslední utkání a budeme se snažit o vítěznou rozlučku se sezónou.

Vyjádření trenéra Ml. dorostu Petra Preislera:
Do zápasu jsme šli s nutností vyhrát, což se nakonec podařilo. Mrzí nás, ale způsob, jakým jsme k tomu došli. Místo, abychom soupeře přeběhali a utvořili si pohodlný náskok, byli jsme pomalí v přechodech a tropili chyby v útoku. Na tohoto soupeře to ještě stačilo, ale příště už musíme ukázat daleko větší zaujetí pro hru, důraznost a hlavně důslednost ve všem, co děláme. Kluci tento problém sami po zápase sami uznali a vědí, že to musíme změnit. Příští týden nás čeká poslední soutěžní zápas a hned po něm chceme začít přípravu na tu další, hlavně co se fyzické kondice a dynamiky týká.

Vyjádření trenéra ML. žáků Martina Tyla:
Turnaj Mladších žáků v České Lípě.
Na turnaj do České Lípy jsme odjeli s odhodláním získat minimálně 6 bodů, což se povedlo.

Dvě vítězství proti České Lípě a Mostu, kontumační výhra nad Dvorem Králové, který bohužel na turnaj nedorazil a závěrečná prohra proti Děčínu.

První utkání proti Mostu výsledek 10:3. První poločas odehráli hlavně nováčci a je na nich vidět jak se zápas od zápasu zlepšují. Na druhý "výsledkový" poločas nastoupili už kluci zkušenější. Ze začátku poločasu chvilku trvalo než se kluci proberou, do 5 minuty bylo skóre 3:3. Nicméně potom jsme už dávali branky pouze my a zaslouženě jsme zvítězili.

Proti České Lípě jsme zvítězili 11:6, ale výkon nebyl příliš dobrý. Malé nasazení, laxnost v zakončení, spousta technických chyb. Kluci mají asi v hlavách, že s Českou Lípou tuhle sezónu ještě neprohráli a asi si myslí, že se soupeř porazí sám.

Na závěr přišel jednoznačně nejtěžší soupeř a to byl Děčín. Prohra a výsledek 10:6 neodráží přesně výkon jaký kluci předváděli.
Před utkáním došlo k vyhecovaní a s hlasitou podporou rodičů jsme odehráli výborné utkání, ještě 3 minuty před koncem to bylo o jednu branku. Fungovala obrana, bohužel v útočné fázi chybělo štěstí. Škoda, že rozhodčí mají málo zkušeností a na těchto turnajích se prakticky pískání teprve učí. Některé rozhodnutí ovlivnilo utkání a náladu hlavně kluků, kteří nechali na hřišti úplně všechno.
Když tedy pominu výkon mladých rozhodčích, tak v utkání se mi nelíbila ještě jedna věc, a to je nesportovní chování některých hráčů soupeře. Například: směrem k tribuně a k nám na lavičku nesmyslná gesta, výsměch soupeřovi, neustále simulování.
Toto udělat kdokoliv u nás v týmu, okamžitě si jde sednout na lavičku.

Celkově hodnotím turnaj jako povedený. Jsem rád že se nám začíná rozrůstat lavička a na turnaji se prosazují i více kluci, kteří nemají tolik zkušeností.