Související zápasy

Handball Jablonec

Na domácí půdě se neprohrává

Jablonecká házená odehrála nabitý víkend. A-tým s dorostem vybojovali vítězství nad Mělníkem. V neděli starší žáci odehráli turnaj v České Lípě. Den předtím v Lípě odehráli své zápasy mladší žáci.

Hodnocení trenéra A-týmu Františka Dědečka:
Naše nejtěžší utkání na podzim, Mělník se obrovsky zlepšil a ještě hodně týmů potrápí, nám pomohli naši diváci a velká chuť potvrdit roli favorita, což bylo 45minut složité a urvali jsme to až v posledních 10 minutách, velký dík celému týmu za nasazení a bojovnost, příští týden v sobotu máme derby v Liberci.

Hodnocení trenéra dorostu Vládi Šatavy:

Netradičně v neděli mladší dorost nastoupil poprvé na opravdu domácí palubovce v městské hale. Možná právě nervozitou z domácího prostředí jsme vytvořili neuvěřitelné množství technických chyb, které srážely dojem z utkání, které pro diváka nebylo zřejmě nejzáživnější. O co jsme se v tomto utkání mohli opřít, tak byla obrana. Kluci zvládali obranu 1:1 a když někdo propadl, tak si pomohli a nebo to pochytali brankáři. Až na pár slabších okamžiků v druhém poločase jsme si celkem v pohodě došli pro první, a velmi důležité, vítězství v této sezóně. Jsme rádi, že i přes trochu kostrbatou útočnou fázi to kluci nevzdali a bojovali až do konce a dotáhli to do vítězného konce.

Hodnocení trenéra starších žáků Honzy Rybáka:

Bohužel na turnaj do České Lípy vinou nemocí a zranění odjela pouze šestice starších žáků doplněna o mladšího žáka Filipa Tyla, který měl v nohách náročný sobotní turnaj mladších žáků. Bohužel v sestavě bez možnosti střídání nebylo jak konkurovat silným týmům Jičína, Dvora Králové a Liberce. V závěrečném utkání kluci alespoň porazili Českou Lípu a připsali si první vítězství v sezóně.

Všechny zúčastněné musím pochválit za bojovnost a nasazení, zejména v zápase s Dvorem Králové se kluci vybičovali k velmi dobrému výkonu, ale na úspěch to nestačilo.

Hodnocení trenéra mladších žáků Martina Tyla:
Mladší žáci poprvé v sezoně odehráli turnaj v České Lípě.

Pro dečka hrozně náročný, hlavně pro ty mladší, a ty, kteří se poprvé potkali s velkou házenou v mladších žácích, zároveň i po dlouhé pauze, kdy nám bohužel vypadli přípravné turnaje, jsme se na hřišti teprve hledali.
Navíc nám chybělo 6 dětí kvůli nemocem atd. a z mini bohužel byl na výpomoc pouze jeden.

Při systému A týmu a B týmu, kde někteří hráči museli nastupovat za oba týmy, bylo víceméně jasné, proč nám od poloviny turnaje došla energie.

A-tým mladších žáků 2x vítězství a 2x prohra.
Nejhorší výkon byl proti Liberci, kde jsme po poločase prohrávali 11:1. Nakonec 17:8.

Proti B-týmu nemám co vytknout, tým je hlavně složen z „prvoročáků“ a hlavně, aby si zahráli i kluci, kteří normálně tolik nehraji. Myslím, že hráli proti Dvoru i Lípě vyrovnané utkání, časem to přijde… i výhry.

Musím pochválit Davida Peštu, ten toho odmakal nejvíce a herně se mi líbil. Honza Ziebiker výborně v útoku, samozřejmě ještě musíme zamakat v obraně. Dále chci ještě pochválit Kubu Mravce (udělal velký pokrok).

Další dík, Elišce a Kubovi Plecitým, že jeli s námi, bez nich bychom možná ani nedohráli, energie by došla ještě dřív.
Pro nás trenéry poučení, vystřízlivění a velké zamyšlení, kam směřovat tréninky a na co se soustředit.

Na lavičce jsme byli oba trenéři trochu nervózní. Nejsme trenéři, kteří si myslí, že veškerá utkání vyhrajeme, ale pro nás je důležitá bojovnost a nechat na hřišti Jablonecké srdce, prostě kus sebe, zvlášť proti Liberci. Prohrát ano, ale se ctí. To se bohužel tento turnaj příliš nedařilo.
Chceme, aby se myšlením děti dostaly tam, že musí utkání odmakat na 100%, že se prostě žádný soupeř nesmí podcenit a že žádné utkání se nevyhraje samo a že to už není jenom kroužek s výlety.

Doufáme, že v sobotu 19. 10. na domácím turnaji v Železném Brodě uvidíme větší bojovnost.