Související zápasy

Handball Jablonec

Mostecké prokletí prolomeno

Je za námi další herní víkend. A-tým s dorostem odehrála domácí utkání v Brodě proti Mostu. Starší žáci vyrazili na první turnaj do Náchodu, kde v sobotu minižáci s přípravkou podávali nejlepší výkony.

Hodnocení trenéra A-týmu Františka Dědečka:
4 zápasy po sobě jsme s Mostem prohráli a konečně jsme to zlomili, obrovská energie, která z týmu sálala během celého utkání, šli jsme za vítězstvím od první minuty, výborný kolektivní výkon, ve kterém kralovali v brance výborný Vašek Novák a jeho hláška "dneska je zavřeno " a Míra Vraný na rozehrávce, který vzal zodpovědnost v důležitých momentech do svých rukou, tohle byl Handball Jablonec, díky všem.

Hodnocení trenéra dorostu Vládi Šatavy:

V sobotu mladší dorost nastoupil ke svému prvnímu domácímu utkání proti Mostu. Od začátku to bylo úplně jiné utkání než týden před tím. Bylo to znát hlavně v obraně, kde si kluci mnohem víc pomáhali a dařilo se jim držet střelce soupeře na uzdě. Co prošlo za obranu, tak zvládali z velké části pochytat brankáři. Vyrovnané utkání to bylo do 40. minuty, kdy jsme už trošku začali ztrácet po fyzické stránce a z toho pramenily chyby jak v obraně, tak v útoku. Nicméně utkání se do té doby muselo líbit a kluci se tak nemusí za svůj výkon stydět, příště to bude zase o kousek lepší. V sobotu nás čeká těžký soupeř v Náchodě.

Hodnocení trenéra starších žáků Honzy Rybáka:

Z Náchodu starší žáci body nepřivezli

V neděli se konalo druhé kolo ligy starších žáků Libereckého a Královéhradeckého kraje a do něj zasáhli i naši starší žáci.
Bohužel i přes bojovné výkony to tentokrát na body nestačilo.

Handball Jablonec - HBC Jičín 15:25 (12:12)
Vstup do prvního utkání se nám nepodařil a po šesti minutách jsme prohrávali 1:7. Kluci ale nesložili zbraně, a do poločasu dokázali vyrovnat. Ve druhém poločase se projevila házenkářská kvalita Jičína a nakonec z toho bylo jasné vítězství Jičína

Handball Jablonec - Liberec Handball 18:22 (10:8)
Asi nejpovedenější utkání na turnaji. V prvním poločase se nám dařila vysunutá obrana a v útoku jsme si díky dobrému pohybu vytvářely šance, které se nám dařilo proměňovat. Ve druhém poločase jsme bohužel udělali pár technických chyb a neproměnili pár dobrých šancí, a Liberci se povedlo skóre otočit. Kluci se snažili ze všech sil, ale bohužel to nestačilo.

Handball Jablonec - 1.HK Dvůr Králové 20:24 (7:14)
Po dobrém zápase přišel poločas hrůzy. Nesoustředěnost, nedůslednost a nepřesnost vedly k tomu, že krátce po začátku druhého poločasu jsme prohrávali už o devět branek. V tom momentu jsme udělali změnu v brance, kam se z pole přesunul Hynek Rybák a přešli jsme na celoplošnou osobní obranu. Podařilo se nám dotáhnout až na rozdíl dvou branek, ale na víc už síla nebyla a soupeř nám v závěru zase trochu odskočil

Handball Jablonec - Házená Náchod 9:24 (5:13)
V posledním zápase už klukům došly síly. Do osmé minuty prvního poločasu to ještě bylo o dva góly, ale potom už nebylo jak soupeři vzdorovat

Sestava a branky
Jonáš Duba, Hynek Rybák 5 - Martin Nešpor 4, Petr Peter 1, Vítek Bobek 5(1), Standa Svoboda 31(1), Kryštof Melich 2, Honza Kuba 4, Maty Pavelka 10, Eliška Plecitá

Hodnocení trenéra minižáků/přípravky Honzy Svobody:
V sobotu jsme vyrazili na nejdelší cestu, a to do Náchodu. Přijeli jsme s 15 dětmi a měli přihlášeny 3 týmy. Hráli jsme velice vyrovnaná utkání, avšak na některé týmy nestačíme. Je vidět, že každým turnajem jsou výkony hráčů lepší a lepší. Další turnaj pořádá nedaleký Liberec.