Související zápasy

Handball Jablonec

Kvalifikace o žákovskou ligu a promarněná utkání s Náchodem

Další, v pořadí již 7., herní týden přinesl napínavá utkání. A-tým přivítal v Železném Brodě bývalý prvoligový tým z Náchodu. Mladší dorostenci ani v tomto týdnu neuhráli body. Starší žáci bojovali o postup do Žákovské ligy. Utkání, jako den a noc, svedli mladší žáci v Jičíně.

Vyjádření trenéra A-týmu Františka Dědečka:
S Náchodem jsme odehráli nejlepší poločas na podzim 10:11, fungovala obrana, v brance výborný Jirka Chaloupka, dobrý přechod i dobrá souhra v útoku, do druhé půle Náchod ještě přidal na důrazu hlavně v útočné fázi, během 5 minut nám utekl o 5 branek a pak jsme již nenašli sílu utkání otočit, pro nás to byla velká škola ohledně nasazení Náchodu v útočné fázi a tam se musíme ještě učit, Náchod je na cestě zpět do první ligy.

Vyjádření trenéra Ml. dorostu Petra Preislera:
Technické chyby, naivita. Jako by jsme hráli házenou poprvé v životě.

Vyjádření trenéra St. žáků Jana Rybáka:

Další turnaj starších žáků byl spojen s velkým očekáváním, protože jeho součástí byl kvalifikační zápas o přímý postup do žákovské ligy proti Liberec Handball.
Prvním soupeřem bylo družstvo ze Dvora Králové. Kluci podali soustředěný výkon, zahrála si celá lavička a výsledkem bylo zasloužené vítězství.
Druhým utkáním byl zápas o postup do žákovské ligy proti Liberec Handball. Kluci do utkáni vstoupili velmi odhodlaně, bohužel po pár technických chybách na ně dopadla tíha zápasu a zkušený tým Liberce si vítězství pohlídal. Nutno dodat, že Liberec byl v tomto utkání lepší a postoupil zaslouženě. Kluci bojovali ale na sedm vstřelených gólů se vyhrát nedá.
Třetím soupeřem byl Jičín, a z naší strany to byl jasně nejhorší výkon turnaje.
Poslední zápas proti leaderovi ligy Náchodu. Oproti předchozímu zápasu to byl diametrálně odlišný výkon, kdy všichni včetně lavičky do poslední minuty bojovali o bodový zisk.
Celkově nám turnaj ukázal, kde jsou naše rezervy a na čem musíme v trénincích pracovat.

Děkujeme rodičům za červené peklo a fandění v Liberci.

Vyjádření trenéra Ml. žáků Martina Tyla:

3. Turnaj mladších žáků v Jičíně byl jako den a noc. Na turnaj odjíždělo pouze 8 hráčů do pole a 2 brankáři.
Hned v 1. utkání jsme se utkali v derby proti Liberci. Od začátku utkání to byla vyrovnaná hra, ale před koncem poločasu, díky přesnému zakončování, jsme už vedli o 5 branek. Kluci o poločase si mysleli, že už to mají v kapse, ale i přes upozornění od trenérů nastoupili do druhého poločasu bez nasazení a Liberec dokázal náš náskok srovnat. Přišel time-out pár povzbuzujících slov od trenérů a kluci zase na hřišti začali makat a nakonec porazili Liberec 18:12.

Další utkání bylo proti Dvoru Králové, do branky šel druhý brankář Nicolas Golman. Klukům jsme kladli na srdce, že musí makat tak jako proti Liberci. Bohužel utkání bylo bez nasazení a zároveň podpořeno velmi špatnou střelbou, nepomohl ani oddechový čas. Prohra 10:8.

Po prohře proti Dvoru Králové nás čekal silný domácí Jičín. V tomto utkání jsme chtěli hlavně od dětí vidět nasazení, ale to začaly plnit až od 5 minuty, kdy už jsme prohrávali 5:1. Do konce utkání se potom hra vyrovnala a nakonec jsme prohráli 15:13 po solidním výkonu.

V posledním utkání proti Náchodu už dětem došly síly. S minimem střídání a s losem turnaje, kdy prakticky děti jako jediný na turnaji hrály každé druhé utkání, nebylo moc času na odpočinek a podle toho vypadal i zápas. Prohra 10:23.

Další turnaj pořádáme v Železném Brodě v sobotu 28. 10.. Snad už nás bude víc a děcka se před domácím publikem vytáhnou.