Související zápasy

Handball Jablonec

Důležitá výhra A-týmu a vydařený víkend mládežnických kategorií

Házenkářský týden tentokrát byl velice pestrý. Všechny naše kategorie odehrály krásná utkání s dobrými výsledky.

Vyjádření trenéra A-týmu Františka Dědečka:
Výborný koncentrovaný výkon od první minuty, spokojenost s celým týmem, už ve čtvrtek jsem na tréninku cítil velkou chuť a nasazení, zápas jsme jednoznačně zvládli, bylo to výborné, i diváci nás podpořili, takže díky všem za podporu, jedeme dál…

Vyjádření trenéra Ml. dorostu Petra Preislera:
Jako již tradičně z naší strany, zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme se soupeřem výborně drželi tempo a troufám si říct, že i fanoušci museli mít z předvedené hry radost. Ve druhém poločase nám však chyběl větší pohyb bez míče a soupeř se nám tak začal výsledkově vzdalovat. Následně se zranil, pro nás klíčový Vojta Kaňka a museli jsme začít improvizovat se sestavou, kdy se na pozici středa dostal i Jáchym Sobotka. Ze zápasu si kluci musí hlavně vzít, že bez osobní aktivity, pohybu a důraznosti se obrany soupeře prorazit nedají. Dnešní rozdíl mezi oběma poločasy je toho důkazem.

Vyjádření trenéra St. žáků Standy Svobody:
V neděli 7.4. odjeli starší žáci na ke svému prvnímu soutěžnímu turnaji, který pořádal sousední Liberec. V prvním utkání remizovali s Libercem 19:19, poté porazili celek Lovosic B v poměru 16:15 a Náchodu 18:12. V posledním zápase podlehli celkovému vítězi turnaje, celku Lovosic A, o tři branky, 15:18.

Hodnocení trenéra:
Na jarní sezónu jsme postoupili do A skupiny Ústeckého, Libereckého a Královohradeckého kraje, takže máme šanci poměřit se s těmi nejlepšími. V Liberci hoši ukázali, že mají na to v této konfrontaci obstát. Spokojeni jsme byli z odvedeného výkonu celého družstva a především z přístupu ke každému utkání. Střelecky zářil na spojce Vojta Podzimek, na křídle David Mikulášek a velkým překvapením turnaje byl nejlepší střelec Matěj Kopka, který při absenci druhého pivota D. Dobruského, odehrál turnaj bez střídání a na hranici svého maxima. Dobrou práci odvedli i všichni mladíci na střídačce, kteří dokázali nahradit jak zraněného Adama Černého na středu, tak i v základu hrající křídla. Perfektní obranou práci odvedl Ondra Hlubuček a bránu doslova zavřel Kryštof Kolář, který si svými stabilními výkony řekl o nabídku z jednoho z nejlepších klubů v ČR. Přichází období příjímacích zkoušek, takže příští týden dostane šanci lavička a věříme, že se kluci své příležitostí zhostí stejně, jako teď v Liberci. Děkujeme rodičům za skvělou podporu!

Vyjádření trenéra Ml. žáků Martina Tyla:
Mladší žáci v Mostě 3 x vítězné a 1x prohra.

Mladší žáci v regionální soutěži ve 2. kole jeli až do Mostu. Pro naše kluky to byl první jarní soutěžní turnaj. Turnaj se hraje systémem 2 x 15 min, s tím, že v prvním poločase se nepočítá skóre.

První utkání jsme prohráli proti Loko Louny 8:4. Během zápasu bylo spoustu technických chyb a to byl hlavní důvod naší prohry.

V dalších utkáních jsme zvítězili, nejdříve proti České Lípě (13:3), proti Děčínu (11:3) a nakonec jsme porazili domácí Most (10:9).

V těchto utkáních jsme byli vždy lepším týmem, pouze proti Mostu jsme nebyli tolik důrazní v obraně.

Celkově musím říct, že turnaj měl horší i lepší okamžiky, jinak celková spokojenost, musíme hlavně lépe pracovat na obraně. Jsem rád, že si zahrála celá lavička. V soutěži jsme momentálně na 3. místě se 6 body, ale máme o 4 utkání odehráno méně, jelikož v prvním kole náš tým měl pauzu.

Sestava a Branky: Filip Tyl 16, Jan Kudrhalt 5, Jakub Žemlička 4, Martin Nešpor 4, Jan Kuba 3, Pavel Dostál 3, Lukáš Chyba 2, Petr Peter 1, Hynek Rybák, Pavel Jakubů, Eliška Plecitá, Nicolas Golman.

Vyjádření trenéra minižáků/přípravky Davida Kudrhalta:
V sobotu jsme vyrazili do Liberce na první jarní turnaj. Těšila nás veliká účast, proto jsme přihlásily 2 týmy přípravky a 2 týmy minižáků. Musíme všechny děti pochválit za jejich zlepšené výkony a bojovnost. Jde vidět, že se každým tréninkem herně posouvají. Rádi bychom také poděkovali rodičům za podporu v hledišti. Za dva týdny vyrážíme na turnaj do Dvora Králové, kde bychom rádi navázali na zlepšený herní výkon.