Související zápasy

Handball Jablonec

Druhý herní týden

Tento týden proběhlo utkání mužů v Bělé pod Bezdězem, mladší dorost bojoval o body v Děčíně a starší žáci měli první turnaj ve Dvoře Králové.

Vyjádření trenéra A-týmu Františka Dědečka:

Od začátku utkání jsme byli lepší a nepřipustili jsme žádné komplikace v zápase, v poločase jsme již vedli o 9 a utkání v pohodě dohráli, opět mi udělali radost mladíci na křídlech, kteří při naší dobré obraně, chodili do rychlých přechodů, celkově se utkání povedlo všem hráčům a teď nás doma v neděli v Jablonci čeká Mělník

Vyjádření trenéra MLD Petra Preislera:

Dnes jsme si nechali protéct vítězství mezi prsty. Do poloviny druhého poločasu jsme byli lepším týmem, což dokazovalo i vedení o 6 branek, avšak pak přišly na řadu 3 neproměněné sedmičky a 4 nastřelené tyčky. Od těchto chvil se dostal soupeř do laufu a začal postupně dotahovat. Zejména dohrávky soupeře na pravé křídlo nám dělaly velké problémy - nemůžeme si dovolit dostat z této pozice 13 branek. Pro kluky můžeme tento zápas brát aspoň jako zkušenost, jak hospodařit s náskokem a jak v těchto chvílích fungovat. Jak říká klasické házenkářské pořekadlo: „Opravdová házená se hraje až od posledních 10 minut zápasu"

Vyjádření trenéra St. žáků Standy Svobody:

Starší žáci zahájili sezónu 1. turnajem ve Dvoře Králové bez opor Adama Černého a Davida Mikuláška, kteří odjeli k utkání s mladším dorostem. Mladíci změřili síly s týmy Náchoda (14:25), České Lípy (24:13), Jičína (12:17) a Dvora Králového (13:16). Slova trenéra Filipa Smrčka: Co se týče výsledků, je to samozřejmě zklamání. Ve všech zápasech jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. S Náchodem jsme drželi krok 2 třetiny zápasu, s Dvorem jsme dokonce celý zápas vedli, a to i o 5 branek. Bohužel vždy přijde fáze v zápasu, kdy jakoby prasknul pytel s technickými chybami, kdy po dlouhé, dobré, ale vyčerpávající obraně získáme míč, ale obratem o něj zbytečně přijdeme a začínáme bránit od nuly. Nemyslím, že by kluci přestali bojovat, spíš jde o jakousi chvilkovou ztrátu koncentrace, která nás ale vždy stojí vítězství. Přesto nám hoši udělali radost v individuálních útočných činnostech. Vyzdvihl bych 17 branek S. Svobody, jenž se stal na svém prvním turnaji za starší žáky nejlepším střelcem jabloneckých. Velmi dobře se v útočné, ale především obranné fázi blýsknul O. Hlubůček. V brance pak skvěle drželi tým oba brankáři K. Kolář a V. Mariczyn.

7. 10. se naši borci představí na domácím turnaji v hale v Železném Brodě. Přijďte podpořit!